משרד הביטחון

אם נפגעתם במהלך שירותכם הצבאי, אתם בטח מבינים את המורכבות סביב תביעות נגד משרד הביטחון, מעצם העובדה שהתובעים הם חיילים בשירות סדיר, אנשי מילואים וקבע, אנשי כוחות הביטחון (משטרה, שב"כ, מוסד) או אזרחים שנפגעו כתוצאה מפעילות צבאית. הפיצויים והתגמולים שניתן לדרוש ממשרד הביטחון הם – הכרה בנכות כתוצאה מפציעה או מחלה שנגרמו במהלך השירות, גמלת נכות חודשית, טיפולי שיקום, סיוע בהשכלה ובתעסוקה, פיצויים במקרה של מוות ועוד. תביעה יכולה להיות על רקע פגיעה קשה שקל להוכיח, אך גם יכולה להיות על רקע שיותר קשה "להוכיח", כמו למשל במקרה של תביעה בגין התנכלות במסגרת השירות הצבאי, אפליה וכדומה.

 

תביעות מסוג זה הן אינן פשוטות, מאחר ועולות פה לא רק שאלות בנושא המורכב של סיווג בטחוני, אלא גם כי משרד הביטחון הוא גוף גדול מאוד עם הרבה כוח, ולהחליט ש"נלחמים בו" מצריך קבלת החלטה אמיצה. בדיוק למקרה כזה אתם צריכים עורכי דין מומחים עם ניסיון בתביעות מעין אלה, שיוכלו לייצג אתכם באופן שיעזור לכם למצות את מלוא זכויותיכם.

פגיעה במהלך שירות

ביטוח תאונות תלמידים הוא כיסוי ביטוחי חשוב, מאחר ומטרתו היא לשמור על בריאותם הגופנית והנפשית של הילדים, לאורך שנות הלימודים שלהם, על ידי יצירת מעטפת ביטוחית, שאמורה לפצות אותם בכל מקרה של פציעה. מטרת הביטוח היא להגן על התלמידים מפני תאונות העלולות לקרות בתוך מוסדות החינוך, בדרך אליהם ובחזרה מהם. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות, כגון אשפוז, ניתוחים, טיפולים ותרופות, במקרה של פגיעה גופנית כתוצאה מתאונה. בנוסף, הוא יכול לכלול תגמולים חד-פעמיים עבור נכות צמיתה, פגיעות קשות או מוות חלילה. מה שרוב ההורים אינם יודעים על הביטוח הזה, שהוא תקף 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה, בכל מקום בישראל, כולל בבית. משמעות הדבר היא שהתלמיד מבוטח גם כשהוא בבית בחדר שלו, בחוג שלו ואפילו בזמן החופשה המשפחתית. כתוצאה מכך שהורים רבים לא מודעים למלוא זכויותיהם, הם לא יודעים שזכותם לתבוע את חברת הביטוח בכל מקרה של פציעת הילד.

אם הילד שלכם נפצע או עבר אירוע רפואי, נשמח לבדוק יחד איתכם אם ניתן לתבוע את הביטוח ולדרוש פיצוי.

מחלה במהלך שירות

ביטוח סיעודי וביטוח בריאות הם שני תחומים שונים: ביטוח בריאות מכיל לא מעט סעיפים כמו ביטוח תרופות מחוץ לסל, ביטוח השתלות בחו"ל, ביקור אצל רופאים פרטיים, מענק במקרה של מחלה קשה ועוד. ביטוח סיעודי לעומתו הוא ביטוח שתפקידו לספק החזר כספי עבור ציוד, תרופות וטיפול- במקרים בה המבוטח הופך לסיעודי מסיבות שונות. למרות שמדובר בשני ביטוחים שונים בתכלית, המימוש שלהם יכול להיות בעייתי, ואתם אולי תמצאו את עצמכם זקוקים לעורך דין, כדי שהתביעה שלכם תתקבל.

 

מדוע זה כך? ובכן, חברות הביטוח הן גופים כלכליים ולא קרנות תרומה ועזרה לציבור. הן לא ששות, בלשון המעטה, לשלם כל תביעה שמונחת לפיתחן, ולכן עלולות לנסות להתחמק מהתשלום באמצעות סעיפים משפטיים שונים, שאולי מסתתרים בחוזה ביניכם, ומעולם לא הבנתם את המשמעות שלהם. עורך דין מומחה בתחום יידע לייצג אתכם מתוך הבנה עמוקה בכל נבכי החוזה, ויפעל כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם.

דילוג לתוכן