רשלנות רפואית

רשלנות רפואית: האם יש צורך בליווי משפטי מקצועי?

רשלנות רפואית היא טעות שנגרמה לכם במהלך אירוע רפואי, התייעצות, ניתוח, טיפול וכדומה – על ידי גורם רפואי, וכתוצאה מהטעות נגרם לכם נזק. מקרים של רשלנות רפואית יכולים להתבטא במגוון רחב של מצבים, החל מטעויות באבחון או בטיפול ועד לנזקים שנגרמו כתוצאה מהתנהלות רשלנית של צוות רפואי. יש לא מעט מקרים של רשלנות רפואית, לדוגמא:

 

  • אבחון שגוי – אם כתוצאה מכך שהרופא לא קרא נכון את התוצאות, או אפילו לא קרא אותן כלל ואם עקב חוסר מקצועיות של הרופא.
  • אי זיהוי מחלה למרות תלונות המטופל – לעיתים הרופא לא באמת מקשיב למטופל, חושב שהוא "היסטרי" ומפספס עקב כך הזדמנות לבדוק אותו ולטפל בו בזמן.
  • רשלנות בטיפול – מתן תרופה שגויה או במינון לא נכון, אבחון מחלה שאינה קיימת, השתהות בטיפול שגורמת לכך שהוא מתבצע מאוחר מדי, ועוד.
  • ביצוע ניתוח באופן שגוי – מהלך שגוי, קריאה שגויה בזמן אמת של נתוני המטופל, החלטה שגויה של המנתח וכן הלאה.
  • אי ביצוע בדיקות נדרשות למרות הפרוטוקול של המחלה, זיהום בבית החולים ועוד.

רשלנות רפואית כוללת גם את ההשלכות של התנהלות רפואית רשלנית, כמו למשל כשהרופא לא מסביר למטופל על מהות הטיפול שהוא עומד לעבור או מהות מחלתו, כשהרופא לא טורח לקבל את הסכמת המטופל לטיפול, כשאינו שומר על סודיות רפואית ועוד. הנזק שנגרם מרשלנות רפואית יכול להתבטא בכאבים, מחלות ואפילו מוות, וכל אדם שמרגיש שנעשה לו עוול רפואי זכאי לבדוק אופציה של תביעה ודרישה לפיצוי. במקרים אלה, ליווי משפטי על ידי עורך דין מומחה בתחום רשלנות רפואית חיוני ביותר, כי כל נושא איסוף הראיות, ההוכחות, חוות הדעת ועוד – עלולים לעלות על מוקשים רבים ללא הכוונה של עו"ד מקצועי, וחבל שתפסידו את הפיצויים המגיעים לכם.

דילוג לתוכן