תאונות דרכים

תאונת דרכים היא אירוע שקרה בין שניים או יותר רכבים, או בין רכב והולך רגל / רוכב אופניים וכדומה, על הכביש או על המדרכה הסמוכה לכביש. לתאונת דרכים לרוב יש השלכות של נזק בגוף בנפש או ברכוש. יש תאונות שמסתיימות במוות, לא פחות, יש תאונות שמותירות את המעורבים בהן נכים או סיעודיים, ויש כמובן תאונות קלות. לכל נפגע בתאונת דרכים יש אופציה לדרוש פיצויים מכמה סמכויות:

במידה ומדובר בטעות אנוש – מחברת הביטוח של הנהג הפוגע, דרך חברת הביטוח שמבטחת אותו בביטוח חובה. אם לנהג הפוגע אין ביטוח חובה, ניתן לפנות לחברת לקרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, במקרה של נהג שאין לו ביטוח חובה או פגע וברח.

 

אם פגעתם ברכב אחר – לחברת הביטוח שלכם – אם יש לכם ביטוח רכב צד ג' או ביטוח מקיף. במידה ומדובר בתאונה כתוצאה מתקלה שנגרמה בגלל שיבוש ברמזור, בכביש, בתאורה או בכל מפגע אחר, ניתן לתבוע פיצויים גם מהרשות / עירייה / גוף אחר, שאחראי על המחדל.

להלן כמה נקודות שחשוב לדעת לגבי תאונות דרכים ותביעות פיצויים:

מהי תאונת דרכים על פי החוק? החוק מגדיר תאונת דרכים כאירוע שבו נגרם נזק בעת "שימוש ברכב מנועי". זה כולל בזמן הנסיעה ברכב, כניסה/ירידה ממנו, טיפולי חירום במהלך הנסיעה וכדומה. סכומי הפיצוי יכולים להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים במקרים חמורים.

 

פנייה נכונה וייצוג משפטי ראוי חשובים מאוד לקבלת הפיצוי המלא. חשוב להצטייד בעורך דין מומחה כבר בתחילת התהליך, על מנת לעשות הכל כמו שצריך ולא לבצע טעויות שעלולות לעלות לכם במחיר של סירוב קבלת הפיצויים.

דילוג לתוכן