תביעות פוליסה

מה הן תביעות פוליסה?

תביעות פוליסה מתבצעות כאשר אתם רוצים לממש את פוליסת הביטוח שרכשתם, ולקבל תגמול מחברת הביטוח עקב אירוע כלשהו שקרה לכם. תביעות פוליסה יכולות לכלול מגוון רחב של סוגים:

  • תביעות ביטוח חיים – לקבלת סכום הביטוח במקרה מוות
  • תביעות ביטוח בריאות – לכיסוי הוצאות רפואיות עבור טיפולים, ניתוחים, תרופות ועוד.
  • תביעות אובדן כושר עבודה – לקבלת תשלום במקרה של אי-יכולת זמנית או קבועה לעבוד עקב מחלה או תאונה
  • ועוד.

 

אתם עלולים לחשוב שמאחר ואתם משלמים בכל חודש לחברת הביטוח, אתם מכוסים בכל מקרה בו תצטרכו את הפיצוי שחברת הביטוח התחייבה להעניק לכם, אם וכאשר. צר לנו לאכזב אתכם, אבל התשובה היא שחברות הביטוח לא להוטות לשלם לכם, ואולי ינסו גם להתחמק מהתשלום ולהוכיח שלא מגיע לכם כל פיצוי. אתם עלולים לגלות שכאשר אתם רוצים לממש את הביטוח, זה לא כל כך פשוט. במקרה כזה, אתם צריכים להיעזר בעורך דין. תהליך הגשת תביעה לא תמיד פשוט, במיוחד אם מדובר בתגמול גבוה. הוא כולל בדרך כלל דרישה למילוי טפסים, צירוף תיעוד ואסמכתאות רלוונטיות – ועוד. לאחר מכן הוא עובר לבחינה על-ידי חברת הביטוח, שיכולה לאשר או לדחות את התביעה. כדי להימנע מתשלום, חברת הביטוח יכולה לנסות "להסתתר" מאחורי שפה משפטית מורכבת, אבל עורך הדין שלכם יכול לפרש ולהבין את הסעיפים השונים ולוודא שהתביעה עומדת בתנאים המוגדרים, ולא לאפשר להם לדחות את התביעה. בנוסף רק עורך דין יכול לסייע לכם באיסוף ותיעוד המסמכים, ניהול המשא ומתן מול חברת הביטוח, ולייצג אתכם במידה וזה אכן מגיע לבית משפט.

ביטוח תאונות תלמידים

ביטוח תאונות תלמידים הוא כיסוי ביטוחי חשוב, מאחר ומטרתו היא לשמור על בריאותם הגופנית והנפשית של הילדים, לאורך שנות הלימודים שלהם, על ידי יצירת מעטפת ביטוחית, שאמורה לפצות אותם בכל מקרה של פציעה. מטרת הביטוח היא להגן על התלמידים מפני תאונות העלולות לקרות בתוך מוסדות החינוך, בדרך אליהם ובחזרה מהם. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות, כגון אשפוז, ניתוחים, טיפולים ותרופות, במקרה של פגיעה גופנית כתוצאה מתאונה. בנוסף, הוא יכול לכלול תגמולים חד-פעמיים עבור נכות צמיתה, פגיעות קשות או מוות חלילה. מה שרוב ההורים אינם יודעים על הביטוח הזה, שהוא תקף 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה, בכל מקום בישראל, כולל בבית. משמעות הדבר היא שהתלמיד מבוטח גם כשהוא בבית בחדר שלו, בחוג שלו ואפילו בזמן החופשה המשפחתית. כתוצאה מכך שהורים רבים לא מודעים למלוא זכויותיהם, הם לא יודעים שזכותם לתבוע את חברת הביטוח בכל מקרה של פציעת הילד.

אם הילד שלכם נפצע או עבר אירוע רפואי, נשמח לבדוק יחד איתכם אם ניתן לתבוע את הביטוח ולדרוש פיצוי.

ביטוח סיעודי ובריאות

ביטוח סיעודי וביטוח בריאות הם שני תחומים שונים: ביטוח בריאות מכיל לא מעט סעיפים כמו ביטוח תרופות מחוץ לסל, ביטוח השתלות בחו"ל, ביקור אצל רופאים פרטיים, מענק במקרה של מחלה קשה ועוד. ביטוח סיעודי לעומתו הוא ביטוח שתפקידו לספק החזר כספי עבור ציוד, תרופות וטיפול- במקרים בה המבוטח הופך לסיעודי מסיבות שונות. למרות שמדובר בשני ביטוחים שונים בתכלית, המימוש שלהם יכול להיות בעייתי, ואתם אולי תמצאו את עצמכם זקוקים לעורך דין, כדי שהתביעה שלכם תתקבל.

 

מדוע זה כך? ובכן, חברות הביטוח הן גופים כלכליים ולא קרנות תרומה ועזרה לציבור. הן לא ששות, בלשון המעטה, לשלם כל תביעה שמונחת לפיתחן, ולכן עלולות לנסות להתחמק מהתשלום באמצעות סעיפים משפטיים שונים, שאולי מסתתרים בחוזה ביניכם, ומעולם לא הבנתם את המשמעות שלהם. עורך דין מומחה בתחום יידע לייצג אתכם מתוך הבנה עמוקה בכל נבכי החוזה, ויפעל כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם.

אובדן כושר עבודה

מהו אובדן כושר עבודה, ומתי נצטרך לממש אותו?

אובדן כושר עבודה הוא כיסוי ביטוחי, המפצה אדם כאשר הוא מגיע למצב בו הוא אינו מסוגל לעבוד ולהשתכר בשל בעיה רפואית, מחלה, תאונה או אירוע רפואי אחר. הביטוח הזה נועד להבטיח שגם במצב כזה שבו אדם לא יכול לחזור לעבודתו ולא מסוגל למעשה להתפרנס, הוא יקבל תשלום חודשי קבוע, המחושב מהמשכורת אותה הוא הרוויח לפני שעבר את המקרה המצער. גם אנשים שאין להם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, זכאים לקצבה חודשית דרך ביטוח לאומי, אך זהו תהליך מתיש וארוך – צריך לאסוף את כל המסמכים, האישורים הרפואיים, להופיע בוועדות רפואיות ולהציג את המקרה, ועוד. בשני המקרים, מימוש הביטוח והתביעה לגמלה חודשית מביטוח לאומי, מוטב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום זה על מנת לממש את הזכויות באופן מלא, אחרת אתם עלולים להסתכן בדחיית התביעה או בקבלת פיצויים מופחתים.

תביעת קרן פנסיה

תביעת קרן פנסיה: למה כדאי להיעזר בעורך דין?

קרן פנסיה נועדה להבטיח את עתידכם הכלכלי לאחר הפרישה לגימלאות. אתם מפרישים בכל חודש לקרן, מתוך מטרה ליהנות מחיים נוחים כלכלית גם אחרי שתפסיקו לעבוד. עם זאת, יש מקרים בהם קרנות פנסיה דוחות תביעות של מבוטחים בטענה שאינם עומדים בתנאי הפוליסה, למשל במקרה שקרן הפנסיה מפרשת את תנאי הפוליסה לטובתה וטוענת שהמבוטח אינו עומד בתנאי הנדרש לקבלת גמלה, או שהקרן (או המבוטח) עשו טעות בשלב כלשהו ברישום / בהצטרפות, וכרגע לא ניתן לשחרר את הכספים עד שהתמונה תתבהר. כמובן שאתם לא אמורים לשבת בשקט ולהמתין עד שהקרן תואיל בטובה לשחרר את הכסף שלכם, ומה שאם צריכים לעשות – ויפה שעת אחת קודם – זה לפנות לעורך דין מומחה בתחום דיני ביטוח פנסיה, שיוכל לנתח את המקרה שלכם ולקבוע האם יש לכם עילה להגיש ערעור או תביעה משפטית.

דילוג לתוכן