תחומים נוספים

דיני תעבורה

דיני התעבורה הם קובץ של חוקים ותקנות המסדירים את חוקי הנסיעה בכביש, במטרה למנוע תאונות דרכים. חוקי התעבורה כוללים כללי נהיגה בסיסיים כמו מה היא המהירות המרבית המותרת (ואיפה מותר לנהוג מהר יותר), סוגי עקיפה ומתי הם מותרים, שמירת מרחק מהרכב שנמצא לפניכם, מתי חובה להדליק אורות, מתי עליכם לתת מתן זכות קדימה על פי החוק (ומתי זה נטו מתוך תחושת כבוד ונימוס בכביש), איך עליכם להתנהל התנהגות בצמתים ובמעברי חציה ועוד. דיני התעבורה כוללים אפילו פרטים כגון חובת חגירת חגורות בטיחות, חוקים החלים על יושבי הרכב שאינם הנהגים, חוקים לגבי נהגים חדשים וצעירים, הגדרת עבירות תעבורה חמורות כמו נהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים – ועוד. הם גם קובעים אמות מידה להתנהלות בטוחה של הולכי רגל ורוכבי אופניים.

 

החוקים האלה נועדו לכך שכולנו נוכל להשתמש בכביש ובדרכים כנהגים, נוסעים, הולכי רגל או רוכבי אופניים – להגיע למחוז חפצנו וגם לחזור בשלום הביתה. אכיפת חוקים אלה ודינים נוספים מבוצעת על ידי כוחות המשטרה והמשרד לבטיחות בדרכים. עברייני תעבורה עלולים לקבל קנסות כספיים משמעותיים, נקודות תנועה, שלילת רישיון נהיגה ואף מאסר במקרים חמורים. אם אתם עומדים בפני תביעה בתחום תעבורה, פנו למשרדנו – יש לנו ניסיון רב בייצוג בדיני תעבורה.

מקרקעין

דיני מקרקעין הם ענף במשפט האזרחי העוסק בכל הנושאים הקשורים לקרקעות, בתים, דירות ונכסי נדל"ן אחרים. זה התחום שמסדיר את הזכויות והחובות של בעלי הנכסים, שוכרים, קונים ומוכרים.

 

מושגים בדיני מקרקעין כוללים זכויות בעלות על נכסים, חוזי מכר, חוזי שכירות, משכנתאות, הסכמי פינוי-בינוי, חלוקת נכסים בגירושין, עבריינות נדל"ן, תכנון ובנייה ועוד. חוקים עיקריים התחום הם חוק המקרקעין, חוק השכירות והשאילה, חוק המשכון וחוק התכנון והבנייה.

 

דיני המקרקעין נשמעים על הנייר מאוד טכניים, אבל למעשה זהו תחום מורכב ורגיש מאוד עקב הערכים הכלכליים והרגשיים הגבוהים הכרוכים בנדל"ן. עבור כמעט כל אדם בעולם, לבית יש ערך רגשי גבוה בהרבה מערכו האמיתי, ועל אחת כמה וכמה כשהערך הריאלי אכן גבוה.

 

לכן, כאשר מתעוררים סכסוכים או שאלות משפטיות בנוגע לנכסי מקרקעין, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה בתחום על מנת לשמור על האינטרסים ולפעול במסגרת החוק.

 

תחום המקרקעין דורש הבנה מעמיקה של החוקים השונים, הפסיקה המשפטית והליכי רישום והעברת זכויות בלשכות רישום המקרקעין. התמחות בדיני מקרקעין היא תנאי הכרחי לייצוג ראוי בבתי המשפט בתחום זה.

דילוג לתוכן